Dieta: 1 rohlík za den

5. ledna 2008 v 13:55 | MiLi |  Diety a hubnutí
V jistém ústavu prováděli výzkum hubnutí. Skupina dobrovolníků držela dietu po dobu 10 dní. Jejich jídlem byl jeden rohlík za den a dále jen voda.
Jedna skupina dobrovolníků při této dietě musela ležet a nehýbat se.
Druhá skupina musela běhat, chodit, pohybovat se, nesměla se zastavit.
Po deseti dnech se vážilo.
První skupina, která držela dietu a nehýbala se, zhubla v průměru o 8 kg.
Druhá skupina, která držela dietu a hýbala se, zhubla v průměru o 7 kg.
Jak je to možné? Jak k tomu přijde skupina lidí, která běhala, hýbala se a přitom zhubla méně než ta skupina, co ležela a nehýbala se?
Při bližším výzkumu vyšlo najevo, že první skupina zhubla o 6 kg svaloviny a 2 kg tukové tkáně- tedy celkem o výše uvedených 8 kg.
Druhá skupina zhubla o 9 kg v tukové tkáni a přibrala 2 kg ve svalové tkáni, tedy celkem zhubla o výše uvedených 7 kg.
Při hladovění si tělo v případě ležení bralo energii ze svalů.
A v případě pohybu si tělo čerpalo energii z tukových zásob a naopak cvičením posilovalo svalovou tkáň. Takové hladovění není ovšem možno provádět stále, po 10 dnech již není z čeho brát a hubnutí by nastalo i ze svalové tkáně. Taková dieta s jedním rohlíkem je možná jen v experimentu.
A co bylo dále?
Obě skupiny pokračovaly ve svém experimentu, ale již při normálním jídle.
První skupina, která se nehýbala, po 10 dnech svou váhu dohnala a ještě navýšila- došlo ke známému jojo efektu, ale svalová tkáň stále zůstala v nevýhodě, více se uložilo do tukové tkáně. Druhá skupina zůstala v průměru o 2 kg nižší od původní váhy. Ovšem ve prospěch svalové tkáně.
Co z toho vyplývá? Dieta bez pohybu nemá smysl, naopak vede k jojo efektu.
Při hladovce a nečinnosti si tělo bere nejprve energii ze svalů a tuk si uchovává v zásobě. Při správně vedené hubnoucí dietě nesmí buňky strádat a je třeba energii z tukové tkáně přesunout do svalové pohybovou aktivitou. A tento stav musí být systematický a dá se říci trvalý. Když máme vytvořené velké tukové zásoby, můžeme použít "spalovače tuků",
( LKVB6, L-karnitin..,) ale musí být zachována podmínka pohybové aktivity. Jinak stále platí, že když tuk spálíme, po ukončení spalování se tam opět nasaje a ještě s jojo efektem. Takže spalovače tuků, pohybová aktivita a buňka nesmí strádat ! Tuto podmínku můžeme splnit požitím Slim Staru, když nechceme přijímat další jídlo. Jistě každý zná ten večerní problém s chutí se najíst. SlimStar je směs všech potřebných látek, ovšem bez nasycených tuků.
Každou tabletku zapijeme 100 ml vody. Zaplníme žaludek, má všechny živiny, nestrádá, vzbudíme dojem sytosti, tělo nemá pocit hladu a nechce přijímat stravu.
Tento postup se může v procesu hubnutí praktikovat celý den. 2 tbl a 200 ml vody každé 2 hodiny, nižší porce jídla a stálá pohybová aktivita.
Jakmile se váha dostane do přijatelného stavu, svalová hmota posílí a tuková tkáň zeštíhlí, není třeba užívat spalovače ani SlimStar. Jak dlouho to bude trvat ? To si musí každý regulovat sám. Vyrovnaná strava, pohybová aktivita bude stačit k udržení zdravé váhy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kucká kucká | Web | 5. ledna 2008 v 13:59 | Reagovat

ahoooj hele na mim blogu je soutěž o nejroztomilejší zvířátko tak se přihlas jestli nějaký másš :-*

2 kucká kucká | Web | 5. ledna 2008 v 13:59 | Reagovat

ahoooj hele na mim blogu je soutěž o nejroztomilejší zvířátko tak se přihlas jestli nějaký másš :-*

3 www.doplnky-fitness.cz www.doplnky-fitness.cz | Web | 14. února 2009 v 12:32 | Reagovat

Ahoj. Za prvé bych se chtěl omluvit za reklamu, ale fakt mi to nedalo a musím se pochlubit. Kukněte sem: www.doplnky-fitness.cz. Jestli chcete zhubnout, vypadat krásně, udělat ze sebe svalovce, kvalitně posilovat, dělat kulturistiku a další věci, tak to určitě navštivte. Sám jsem tam už parkrát nakoupil a nemůžu si to vynachválit. Klikejte na web a jste tam a navíc za pokus nic nedáte ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama